AmerikadaOKUL.com

Ana Sayfa Yaşam Okullar Testler Burs Şartları Lisans Eğitimi Başvuru Başvuru Formları Yolculuk Konaklama Vize İletisim

Amerika'da Konaklama

AİLE YANI KONAKLAMA: Amerika’da evinin bir odasını veya bir kısmını kiralamak isteyen aileler bulunur.

Bu aileler, gerekli emlak şirketleri veya kuruluşlarla (okullar, kurslar vs.) irtibata geçerler.

Ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında konaklamak hem İngilizcenizin pratiği hem de onların kültürlerini, yaşam tarzlarını daha yakından tanımak açısından büyük önem taşır.

Amerikan kültürü ve yaşam tarzını tanıtmaya yardımcı olan bu aileler, okullarınız tarafından özenle seçilir ve gerekli standartlara uygunlukları periyodik olarak denetlenir.

Aile yanında konaklama öğrencinin tercihine göre tek veya 2 kişilik odalarda; tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilir.Tercih kesinlikle size;rahatınıza düşkünlüğünüze ve bütçenize bağlıdır.

Kesinlikle unutmayınız ki aile ile herhangi bir sorununuz olduğu takdirde öğrenci yeni bir aile yanına yerleştirilebilir. Ama lütfen kendinize ve onlara birbirinize alışmanız açısından zaman veriniz. Bu aileler bu evlerinde konaklatma işini profesyonelce yıllardır yapan kişilerdir.Farklı ülkelerden farklı kültürlerde insanlarla yaşamaya alışkınlar .Fakat biz Türkler bu tarz olaylara alışkın olmadığımız için beklentilerimiz farlı olabiliyor.O yüzden aileden memnun olmayacağım kanısıyla oraya gitmeyin ve birbirinizi tanıyıp anlama açısından kendinize zaman verin.

ÖĞRENCİ YURDU:  Okulların bazıları bünyeleri dahilinde öğrenci yurtlarına sahiptirler. Bu konaklama çeşidi ; arkadaşlık paylaşımı, sosyalleşmek ve sürekli İngilizce pratiği yapma şansı açısından idealdir.

Öğrenci yurtlarının bir çoğunda konforlu odaların yanı sıra kütüphane; bilgisayar odaları; spor salonları; çalışma ve dinlenme odaları; telefon ve televizyon odaları vs. bulunur.

Yurtlarda 2-4-6 kişilik odalar bulunabilir. İsteğe göre tek kişilik odalarda tercih edilebilir.

Yurtlarda genellikle yemek verilmez ancak bazılarında öğrencinin kullanımına açık tam teşekküllü mutfaklar bulunur.

Okulunuza kayıt olmadan önce okulun yurdu var mı? Oda çeşitleri? Odanın içindeki ekipmanlar sizin konforunuza uygun mu? Yemek veriliyor mu? Mutfağı var mı? Konularını mutlaka dikkatle okuyunuz.

KİRALIK DAİRE:  Uzun süre eğitim görecek olan öğrencilerin tercih edebileceği konaklama şeklidir. Aynı dairenin birkaç kişi tarafından paylaşılması konaklama giderlerini azaltır.

Genelde daireler mobilyalı ve elektrikli ev aletlerine sahip olarak kiraya verilir.Bunun için yanınızda deposit parası bulundurmanız gerekecektir.Lütfen giderken yanınıza almayı düşündüğünüz para miktarına; bu şekil konaklama yapacaksanız bu kriteri de eklemeyi unutmayınız.

OTELLER: Kısa süreli eğitim programına katılacak öğrenciler içindir. Konforludurlar ancak en yüksek maliyetli konaklama tipidir.